Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska DPD) już od 200,00 zł.
Producenci
Jaka rakieta do tenisa? 0

Jaką rakietę tenisową wybrać?

Rakieta tenisowa jest niewątpliwie najważniejszym elementem gry w tenisa. Na rynku mamy do czynienia z szerokim asortymentem rakiet tenisowych. Oto kilka najważniejszych elementów, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniej rakiety. Zobacz w naszym sklepie: rakiety tenisowe

Przy wyborze rakiety powinniśmy kierować się następującymi elementami:

Wielkość główki:

Siła wyrzucenia piłki jest bezpośrednio związana z wielkością główki - rakieta z większą główką dostarcza więcej mocy niż ta sama z mniejszą. Większa główka daje również większą powierzchnię kontaktu z piłką (zwiększa prawdopodobieństwo jej trafienia). Obecnie w ofercie możemy znaleźć rakiety o wielkościach głowy od 90 do 125 cali kwadratowych - te najbardziej popularne to przedział 95-110 cali kwadratowych. Oferują one kompromis pomiędzy mocą a kontrolą. Reasumując; graczom zaawansowanym polecamy rakiety z mniejszymi głowami, dające większą kontrolę na piłką, natomiast rakiety z większymi głowami polecamy raczej graczom początkującym i średniozaawansowanym.

Długość rakiety:

Standardowa rakieta dla dorosłych ma długość 27 lub 27,5 cala. Dłuższe rakiety zapewniają większy zasięg oraz odrobinę więcej mocy, krótsze dają za to większą dynamikę. Rakiety poniżej 27 cali są to rakiety dla dzieci - 25 cali to rakiety najczęściej wybierane dla dzieci od 9 do 13 roku życia, 23 cale dla dzieci od 6 do 8 , a 21 cali poniżej 6 lat.

Waga rakiety:

Cięższe rakiety dają większą moc uderzenia, większą stabilność oraz mniejsze przenoszenie wstrząsów na przedramię (wybierane są raczej przez graczy bardziej zaawansowanych). Lżejsze rakiety są bardziej „manewrowalne”, dają graczom możliwość szybszego operowania nimi oraz „czucia” piłki (wybierane są raczej przez graczy początkujących i średniozaawansowanych).

Wielkość rączki:

Wielkość rączki to nic innego jak obwód rękojeści rakiety. Są dwie metody oznaczające wielkość rączki – amerykańska, która określa obwód rączki cyframi od 0 do 4, oraz angielska określająca obwód w calach od 4 do 4 i 1/2 cala. Rozmiar 0 odpowiada 4 calom, 2 -4 1/8, 3 -43/8, 4 - 41/2.
W naszym sklepie posługujemy się metodą amerykańską. Generalnie 0 i 1 to rakiety dla dzieci, 2 są najczęściej wybierane przez kobiety, 3 przez mężczyzn a 4 przez osoby o bardzo dużych dłoniach.

Cena i jakość:

W naszym sklepie oferujemy tylko produkty sprawdzonych marek, co do których mamy pewność, że będą służyły przez wiele lat. Jeżeli chodzi o ceny to jest to bardzo subiektywna ocena, ale uważamy, że dla graczy początkujących przedział cenowy 90 – 170 zł jest wystarczający, potem (po kilku latach) zawsze można pomyśleć o czymś lepszym. Gracze średniozaawansowani, na pewno znajdą coś interesującego w przedziale 150 – 300 zł, natomiast rakiety powyżej 350 zł polecamy raczej graczom zaawansowanym i zawodnikom.
Do rozpoczęcia treningów wystarczy tylko chęć i odpowiednia rakieta, którą można nabyć u nas w sklepie:

Pełna oferta rakiet tenisowych.

Już dziś rozpocznij swoją przygodę z tenisem.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl